Písemná práce

pisemna-prace-nemcinaMaturitní písemná práce z němčiny je jednou ze tří částí státní maturity z německého jazyka (první částí je didaktický test, druhou částí písemná práce a třetí částí je ústní zkouška). Náročnost písemného projevu přibližně odpovídá úrovni B1 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (zkr. SERR). Tato úroveň je od roku 2013 jedinou možnou úrovní, na které se dá státní maturita z německého jazyka skládat (do 2012 bylo ještě možné složit zkoušku na vyšší úrovni – B2 SERR).

Co Vás čeká u maturitní písemky z němčiny a na co se připravit, abychom uspěli?

Písemka se skládá ze dvou částí, které se různí především rozsahem textu (tedy počtem slov). První část písemné práce z němčiny se píše v rozsahu 120-150 slov a druhá část písemné práce má rozsah 60-70 slov. První část je tedy delší, a druhá kratší.

Maturitní písemka z německého jazykaU maturitní písemné práce z NJ můžete očekávat následjící slohové útvary, tedy typy textů: formální dopis, neformální dopis kamarádovi nebo motivační dopis, dalšími typy textů jsou článek, oznámení, pozvánka, charakteristika, e-mail, návod, vypravování, žádostvzkaz a popis. Každá slohovka má svá pravidla pro úspěšné napsání, rozlišuje se například formálnost, jak a kde vhodně použít nebo nepoužít odstavce, kde napsat oslovení, rozloučení a podpis, kde užít nadpis a kde napsat datum a kde tyto náležitosti vynechat. Vždy záleží na daném typu textu – jak daný slohový útvar napsat je klíčem k úspěchu u maturity z němčiny.

Písemné práce – německý jazyk

PÍSEMNÉ PRÁCE Z NĚMECKÉHO JAZYKA 2021

PÍSEMNÉ PRÁCE Z NĚMECKÉHO JAZYKA 2020

PÍSEMNÉ PRÁCE Z NĚMECKÉHO JAZYKA 2019

PÍSEMNÉ PRÁCE Z NĚMECKÉHO JAZYKA 2018

PÍSEMNÉ PRÁCE Z NĚMECKÉHO JAZYKA 2017

Písemné práce z německého jazyka 2016

Písemné práce z německého jazyka 2015

Písemné práce z německého jazyka 2014

Písemné práce z německého jazyka 2013

Písemné práce z německého jazyka 2012

Písemné práce z německého jazyka 2011

Písemné práce z německého jazyka 2010

Písemné práce státní maturity ke stažení

Maturitní písemné práce z českého jazyka
Maturitní písemné práce z anglického jazyka
Maturitní písemné práce z ruského jazyka
Maturitní písemné práce z francouzského jazyka
Maturitní písemné práce ze španělského jazyka

Písemné práce z německého jazyka publikovány s písemným souhlasem Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV), další šíření a publikování materiálů oficiálního webu novamaturita.cz podléhá autorskému zákonu.

11 komentářů u “Písemná práce

 1. Dobrý den mohla bych Vás prosím požádat o rozebrání písemné práce která byla teď na podzim , popis o mé škole a odpověď na inzerát moc by mi to pomohlo abych se vyvarovala další chyby. Ivča

 2. Dobrý den
  chtěl bych se zeptat u těch maturitě i podobné starší témeta nebo jenom to ,co máte na poslední odstavce napsano formální dopis o výletu o něcem jiném já jsi zkouším i starší vydání ,abych co nejlepé přirpavený.
  Děkuju

 3. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli můžu u písemné práce používat slovník, který má v příloze slovní druhy a něco o nich, imformace o větách jednoduchých a souvětí, fráze, které a používají při cestování, v restauraci, ve volném čase, při nakupování, v bance, na poště, pozdravy atd? Děkuji za odpověď.

 4. Dobry den,
  ve slohovce jsem zazmatkovala a psala jsem prevazne v case minulem misto v budoucim. Je mi jasne,ze mi hodne bodu strhnou,ale chtela jsem se zeptat,jestli se to bude vubec hodnotit? Dekuji za odpoved

 5. Dobrý den,
  mám takový špatný pocit, že jsem napsala článek v rozsahu tak 110 místo 120ti, bude se to hodnotit 0 body?
  Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *